JohanLædreBjørdal-AGF.dk

Igår kom det frem, at AGF’s norske forsvarsspiller, Johan Lædre Bjørdal, var til lægetjek i den norske storklub Rosenborg, og i dag blev det så officielt.

– Der var som udgangspunkt ikke udsigt til fast spilletid for Johan i den kommende sæson, og derfor er det bedst for alle parter, at vores veje skilles. Johan har leveret en topprofessionel indsats i AGF, og på klubbens vegne vil jeg gerne takke ham og ønske ham held og lykke med de nye udfordringer, siger Jens Andersson til AGF.dk

Johan Lædre Bjørdal nåede at spille 34 kampe og score to mål i AGF-trøjen.

2 KOMMENTARER

  1. “…og på klubbens vegne vil jeg gerne takke ham og ønske ham held og lykke med de nye udfordringer, siger Johan Lædre Bjørdal til AGF.dk”
    Tihi

EFTERLAD ET SVAR

Please enter your comment!
Please enter your name here